ANIME INFO na ploche

Chceli by ste mať anime aj s popisom priamo na pracovnej ploche? Nie je nič ľahšie ako si to nahodiť hneď teraz. Pripravil som pre Vás návod, ktorý podľa mňa zvládne každý. Podmienkou je mať Windows 7. Na obrázku č.1 môžete vidieť ako to bude celé vo výsledku vyzerať.

 

(Obr. č.1 - vzhľad)

 

Takže pristúpime k návodu. Otvorte si Internet Explorer (áno budete ho musieť použiť) a otvorte si v ňom nasledujúcu stránku: https://anime-kool.webnode.sk/rss/anime-info.xml a hore kliknite na Prihlásiť sa na odber tohto informačného kanála. Ako to môžete vidieť na obrázku č.2.

(Obr. č.2 - prihlásiť sa na odber informačného kanála)

 

Následne kliknite na prihlásiť sa na odber, ako to môžete vidieť na obrázku č.3.

  

(Obr. č.3 - prihlásiť sa na odber)

 

Keď vykonáte všetky tieto kroky kliknite v ľavom hornom rohu na hviezdu, prepnite sa na informačné kanály a tam by ste už mali vidieť ANIME INFO. Kliknite na to pravým tlačítkom na myške a kliknite na vlastnosti. Postupujte podľa obrázku č.4.

(Obr. č.4 - Vlastnosti)

 

Otvorí sa Vám okno v ktorom si môžete nastaviť ako často sa Vám má celá miniaplikácia aktualizovať. Doporučujem toto číslo nastaviť na 15 minút. Predvolene tam máte nastavené raz denne, to musíte určite zmeniť. Stačí kliknúť na použiť predvolený plán kde máte nastavenia a v nich si nastavíte 15 minút. Tak ako to vidíte na obrázku č.5.

  

(Obr. č.5 - nastavenie aktualizácie)

 

Následne môžete Internet Explorer zavrieť (konečne) a kliknúť na ľubovoľné miesto na pracovnej ploche pravým tlačítkom. Kliknite na miniaplikácie ako to vidíte na obrázku č.6.

(Obr. č.6 - miniaplikácie)

 

Otvorí sa Vám okno s miniaplikáciami, ktoré každý už určite pozná. Vyberiete si miniaplikáciu s názvom titulky informačný kanálov, túto miniaplikáciu presuňte na pracovnú plochu. Miniaplikáciu môžete vidieť na obrázku č.7.

(Obr. č.7 - Titulky informačných kanálov)

 

Následne prejdite myškou na toto okno a v pravom hornom rohu máte nastavenia, otvorte ich a zobrazí Vám takéto okno ako môžete vidieť na obrázku č.8. Tu si musíte nastaviť aký kanál chcete sledovať, mali by ste tam mať na výber iba 2 možnosti, kliknite na ANIME INFO. Keď to budete mať hotové máte tam ešte jedno okno a tam si zvoľte 100 titulkov. Slúži na to aby sa Vám vypisovalo 100 anime na pracovnej ploche. Teda vypisujú sa Vám vždy 4 anime, ale cca každých 5 sekúnd sa Vám prepnú na ďaľšie 4 anime. Po kliknutí na akékoľvek anime sa Vám vypíše krátky popis k danému anime a po kliknutí na Viac informácií sa Vám otvorí web stránka s daným anime, kde už môžete nájsť trailer, obrázky a ďaľšie veci.

(Obr. č.8 - nastavenie titulkov informačného kanála)

PS: Bohužial sa táto miniaplikácia bude trochu meniť, keďže webnode zobrazuje iba 10 príspevkov. Viem už ako to spraviť, ale musím mať na to trochu viac času. Neskôr keď vykonám zmeny stačí keď dáte odber na novú stránku a vo windowse si prepnete zobrazovanie nového ANIME LISTU.