Česká verze webu Anime-Kool

Kvůli brutálně vysoké návštěvnosti jsem musel aktivovat reklamy. Aktivováním reklam se zruší počítadlo stáhnutých dat, což znamená, že můžeme upravovat stránku kdykoliv. 

Pokud se chcete zbavit těch otravných reklam na této stránce, stáhněte si do svého prohlížeče AdBlock. Jedná se o program, které blokuje reklamy –ne jen na web stránkách, ale i na YouTube a dalších.

Adblock pro prohlížeč: Google ChromeOperaInternet ExplorerSafari

Zdieľať na Facebooku

Pokud máte nějaké nápady pro vylepšení stránky, napište je, prosím, do komentářů, nebo je pošlete na mail: mmifo22@gmail.com.

Všechny chyby, kterých si na stránce všimnete, mi, prosím, napište do komentářů, nebo na mail: mmifo22@gmail.com a já je v průběhu týdne opravím.

Charakteristika:

 

Pro anime je typický především způsob kresby, který je pro většinu národů poměrně zvláštní a netypický. Tento způsob kresby má původ v manze. Samo anime, je tedy zfilmovaná (=zanimovaná) verze mangy. Pro anime postavy jsou typické velké oči, malá ústa a vlasy libovolné barvy specifického tvaru. V anime často prakticky neplatí fyzikální zákony, jinými slovy, postavy bývají schopné věcí, které jinak možné nejsou.

 

Historie:

 

Začátky anime tvorby, sahají až do dob, kdy vznikla velká americká studia, jako např. Walt Disney studios. Vyvíjelo se však o něco pomaleji, hlavně kvůli japonskému konzervatismu a neochotou zkusit nový druh umění.

Období největšího rozmachu, anime zažilo po druhé světové válce a toto období, je úzce spojeno se jménem továrenského pracovníka; Osamu Tezuka. V roce 1947 přišel s kresleným románem Šin takaradžima a v roce 1963 s mezinárodně proslaveným seriálem Tecuwan Atom, v zahraničí známým jako Astro Boy. V těchto dílech vyvinul nový styl animace i příběhu, obojí bylo odlišné od západních studií. (V animaci šlo o kreslení velkých hlav a očí a tváří, které vyjadřovaly rozsáhlou škálu emocí, v příběhu šlo o rozvoj postav, což bylo doposud jen v hraných seriálech –postavy stárnou atd.)

V 70. letech se anime dál rozvíjí a v té době nabývá dalších jedinečných prvků. Jedním z nich, je objevení Mecha (obrovských bojových robotů) v seriálech –nejznámější je seriál Mazinger Z. Dále se prohlubuje charakterizace postav (kladní hrdinové se zápornými vlastnostmi atd.). Nejznámějším seriálem, který tyto dva prvky spojuje, je Mobile Suit Gundam.

V 80. a 90. letech vznikají mnohé známé seriály; a některé z nich, vycházejí dodnes. Hodně známé jsou Ramna ½, Inuyasha, nebo Dragon Ball. Rozvoj nových stylů vedl ke vzniku anime „pro dospělé“ –hentai (kreslená pornografie). V této době vznikly i dva filmy považované za milníky žánru; v roce 1988, film Akira (pojednává o motocyklovém gangu v zničeném Tokiu a boji vlády proti hnutím odporu) a v roce 1995, film z kyberpunkového prostředí Ghost In The Shell (akčně-filozofický příběh o pronásledování hackera Puppet Master(a), umělé inteligenci a otázce; kde v době rozvinuté techniky končí člověk a začíná stroj).

I v dnešní době se anime dál rozvíjí, každý den vychází nové díly, seriály se dostávají na DVD a anime si postupně razí cestu do světa obecně –příkladem je Oscarem oceněný film Cesta do fantazie.

Admini

 

KoolSVK Majitel   mmifo22@gmail.com  
SamerLP Hlavní admin samer.abdalla@centrum.sk
Mifa Anime a recenze mifa4123@gmail.com
Cheeza Díly patrickk.blog@gmail.com
Akachan Překlad webu do češtiny akachan@seznam.cz
Rydda-chan Anime, recenze a trailery addence@centrum.sk