Úvod

Japonsku se přezdívá země vycházejícího Slunce (odvozeno z originálu v japonštině; Nihon). V dnešní době se zájem o Japonskou kulturu, o jeho historii, o bojová umění či právě o animovanou tvorbu zvyšuje. Japonská kultura, jako jedna z nejstarších na světě, má poměrně vysoký vliv na kultury ostatních zemí. 
 
 
Celá Asi je pro nás unikátní a exotickou sbírkou obdivuhodné kultury. Turisty fascinuje mnoha prvky –odlišnými zvyky začínaje, nejnovějšími technologiemi konče. Japonsko už není tak málo navštěvovanou zemí. Ty cestovatele, které už omrzely staré známé destinace, láká svou pro nás velmi zajímavou a netypickou historií, filozofií národa i jeho kulturou. Rušná velkoměsta v kombinaci s pokojnými vesnicemi. Roboti a stroje nahrazující lidskou ruku a proti nim, „stará“ kultura.
 
 
Japonsko je rychle se vyvíjející se zemí a momentálně patří mezi nejvyspělejší státy vůbec. Do jisté míry má na rychlý rozvoj vliv i systém protkaný přísnými pravidly. Z přísné výchovy, která se liší od naší, mladí Japonci přirozené nabývají respektu a přirozené přesnosti.