Death Note/Zápisník smrti

Žáner: mysteriózne, thriller, detektívka
Autor: Tsugumi Ohba
Nakreslil: Takeshi Obata
Počet epizód: 37
Dĺžka jednej epizódy: 22 minút
Doporučený vek: 15+

Death Note, alebo po slovensky Zápisník Smrti je špeciálny zápisník, pravdepodobne formátu A4, ktorý vlastní každý Shinigami (boh smrti). Tento zápisník má moc zabiť človeka, ktorého meno sa doň napíše. Shinigami pomocou Zápisníkov smrti zabíjajú ľudí a tým si predlžujú ich vlastný život, keďže sa zostávajúci čas, ktorý by človeku zostal pripíše im. Zápisníky Smrti majú niekoľko pravidiel, ktoré vysvetľujú ako ho používať. Každý Shinigami vlastní jeden takýto zápiník a jeho účinok sa vsťahuje len na ľudí, takže zapísanie mena iného Shinigamiho nemá žiadny efekt.
Pre zabíjanie pomocou zápisníku smrti potrebuje jeho majiteľ celkom dve veci, a to Meno človeka a jeho tvár, na ktorú musí myslieť pri písaní mena – to určuje jedno z pravidiel zápisníku, aby nebol zasiahnutý žiadny človek s rovnakým menom, iba ten jeden konkrétny. Pre shinigamiho to nie je žiadna prekážka, keďže ich oči majú špeciálnu schopnosť vidieť nad tvárov každého človeka jeho meno a čas, ktorý mu zostáva do smrti. Shinigami tak nemá problém zabiť žiadneho človeka a vedia presne koľko času im to „pridá“.
Zápisník má celkovo sedem hlavných pravidiel, ktoré shinigami pozná dokonale. Shinigami Ryuk ich ale napísal na prvú stranu Zápisníku smrti nakoľko vedel, že svoj zápisník „stratí“ v ľudskom svete. Sú to tieto pravidlá:

  • Človek, ktorého meno sa zapíše do tohoto zápisníka, zomrie.
  • Zápisník nebude fungovať, pokiaľ ten, kto zapisuje meno, nemá vo svojej mysli tvár dotyčného. Zápisník tak nezasiahne ľudí s rovnakým menom.
  • Pokiaľ sa zapíše príčina smrti do 40 sekúnd od zapísania mena, stane sa to.
  • Ak nie je zadaná príčina smrti, človek zomrie na infarkt.
  • Po zapísaní príčiny smrti by mali byť detaily smrti zapísané do 6 minút a 40 sekúnd.
  • Tento zápisník sa stane časťou ľudského sveta, akonáhle sa dotkne zeme ľudského sveta.
  • Nový vlastník zápisníku bude môcť vidieť a počuť originálneho majiteľa zápisníku – shinigamiho.

Je zrejmé, že keď shinigami stratí zápisník v ľudskom svete, človek, ktorý ho nájde, ho môže rovnako používať. Nakoľko ale nemá oči shinigamiho, nemôže vidieť mená ľudí. Človek a shinigami ale môžu uzavrieť dohodu o očiach, vďaka ktorým človek získa shinigamiho oči, ale zaplatí polovicou svojho zostávajúceho života, ktorý získa shinigami.
Ak človek, ktorý zápisník nájde, ho nechce používať, môže ho vrátiť naspäť shinigamimu, ktorý mu následne na neho vymaže všetky spomienky. Môže ho taktiež dať inému človeku, ale v tom prípade okrem vymazania myšlienok, shinigami odstráni všetky záznamy predchádzajúceho človeka.
Shinigami získavajú nové Zápisníky smrti (napr. keď ten svoj stratia, alebo sa vypíše) od kráľa shinigamiov. Nie je známe, či ich sám vyrába alebo má iba dostatočnú zásobu zápisníkov. Shinigamimu Ryukovi sa podarilo oklamať kráľa shinigamiov, aby mu dal ďalší zápisník, takže má dva.

Názory adminov

KoolSVK

Anime Death Note sa určite oplatí pozrieť. Štýl kresby je trošku horší, ale príbeh je perfektný. Určite stojí za to si pozrieť každý diel a v žiadnom prípade ani jeden nepreskočiť. Tomuto anme dávam 95%

Mifa

Perfektné anime myslím že chytí každú generáciu. Je úžasné pozrieť toto anime prvé ako ja. I keď koniec nebol taký vzrušujúci ako začiatok.

Kresba- Dostačujúca. 17%

Český dabing- 10%

Japonský dabing- 9%

Príbeh- Vynikajúci 40%

Emócie- Srandovné anime. Myslela som že na začiatku 6.diela umriem smiechy. 28%

Celkovo- 95%

Viac obrázkov na facebooku.

Anketa

Páči sa Vám anime Death Note?

Áno (69)
97%

Nie (2)
3%

Celkový počet hlasov: 71

Death Note

Skvělé anime!

Dátum: 19.08.2015 | Vložil: -=Houska11=-

Tohle bylo moje první anime, co jsem viděla (pokud nepočítám Pokémon) a jsem naprosto unešená! :) Protože je to thriller tak člověk nemůže vydržet nekouknout na další a další díl. Po dokoukání Death note teď nemůžu najít aspoň stejně dobré anime, jako je tohle. Doporučuji!

Pridať nový príspevok