Dragon Ball

Žáner: bojové umenia, akčné, sci-fi
Počet epizód: 153, 291, 64, 97

Príbeh rozpráva o chlapcovi s opičím chvostom, ktorého našiel majster bojových umení Son Gohan, žijúci v lese v horách v blízkosti hory Mt. Paozu. Son Gohan dal chlapcovi meno Son Goku, podľa oblohy, pretože chlapec dočista spadol z neba (Gokou je odvodenina od slova nebo, nebeský).
Dedko ho naučil všetko, čo sám poznal z bojových umení (základom bolo Kung Fu) a potom čo zomrel, žil chlapec v horách sám. Vo veku dvanástich rokov sa pri ceste z rýb stretne s dievčaťom z mesta, Bulma, ktorá je na stope záhadným Dragon Ballom. Sú to krištáľové gule, ktorých je celkom sedem a sú roztrúsené po svete. Majú oranžovú farbu a vo vnútri červené hviezdičky, v každom Dragon Balle určitý počet od jednej do siedmich. Podľa hviezdičiek majú tiež svoje vlastné meno, tvorené štýlom: číslo, hviezda, guľa. Tzn. že Dragon Ball napr s piatimi hviezdami bude päť-hviezdna guľa alebo päť-hviezdny Dragon Ball.
Bulma u Son Gokou doma zistí, že vlastní štyr-hviezdny Dragon Ball, o ktorom si Gokou myslí, že je v ňom duša jeho mŕtveho dedka a vydesí sa, keď mu Bulma ukáže, že sama vlastní dva Dragon Bally.
Bulma rozpráva, že jeden z nich našla na pôde keď pátrala po ich pôvode, zistila, že podľa jednej legendy ich má byť sedem, roztrúsených po celej planéte. Ak ich pozbiera jeden človek, môže čarovnou formulou vyvolať dračieho boha Šenlonga, ktorý mu splní akékoľvek želanie. Po menšom prehováraní sa dvojica vydáva na cestu, kde stretávajú veľa priateľov i nepriateľov. Neskôr zistí, že nie sú sami kto pátra po Dragon Balloch a že sa ich moc dá škaredo zneužiť v rukách človeka túžiaceho po moci a bohatstve.
Ich prvý nepriateľ je Cisár pilaf, ktorý chce pomocou Dragon Ballov ovládnuť svet. Predháňajú sa spolu v zbere Dragon Ballov, a pretože každý ich chce všetkých sedem, často sa stretávajú na rôznych miestach a v súbojoch. Hlavná dvojica neskôr stretáva púštneho banditu Jamču a jeho mačku Puar, ktorá vie meniť tvar, prasa Ólong, ktoré tiež dokáže zmeniť svoj vzhľad, kráľa Oxe z Ohňovej hory (Mount Frying Pan) a jeho dcéru Či-Či, alebo perverzného majstra bojových umení Rošiho , prezývaného korytnačí pustovník, ktorý neskôr trénuje Gokou a jeho budúceho najlepšieho kamaráta Kuririna.

Anketa

Páči sa Vám anime Dragon Ball?

Áno (38)
97%

Nie (1)
3%

Celkový počet hlasov: 39

Dragon Ball

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok