Higurashi no Naku Koro ni

 

Žáner: detektívka, záhady, horor, dráma
Rok vydania: 2006
Počet epizód: 26
Dĺžka jednej epizódy: 24 minút

Celý príbeh anime sa odohráva v malej dedine Hinamizava. Chlapec menom Kéiči sa s rodinou nasťahuje do tejto dedinky a začne chodiť do miestnej školy. Je v nej len jedna trieda, kde sa učia deti v šetkých ročníkov a len jedna učiteľka. V škole spozná svoje budúce kamarátky Renu aMion, ktoré sú približne rovnako staré ako on a dve mladšie, Satoko a Riku. Všetci piati poobede a po vyučovaní trávia čas hraním hier v ich vlastnom klube, ktorý je aj jediným na celej škole. Hrajú rôzne hry, či už kartové alebo stolné, no vždy niekto prehrá a ten musí potom podstúpiť nejaký trest.
 
Neskôr sa Kéiči dozvie, že pred štyrmi rokmi sa v Hinamizave stala nehoda, pretože hlavný staviteľ priehrady, ktorá tu mala byť postavená, záhadne zomrel. Potom sa dozvedel aj o každoročnom festivale Vatanagaši, kde všetci obyvatelia Hinamizavy vzdávajú poctu ich miestnemu bohu, Ojaširovi. Avšak každoročne, na druhý deň po tomto festivale, jeden človek zomrie a jeden sa záhadne stratí. Toto sa deje už tie štyri roky, teda prvou obeťou bol staviteľ priehrady. Miestni ľudia to nazývajú ako Ojaširova kliatba. Hinamizavania to chápu tak, že vlastne Ojaširo trestá každý rok dvoch ľudí za to, že buď ublížili dedine alebo sa proti nej nejako sprisahali.

Higurashi no Naku Koro ni Kai

Rok vydania: 2007
Počet epizód: 24
Dĺžka jednej epizódy: 24 minút

Keiichi, Rika, Satoko, Mión, Shion a Rena sú späť! Opäť zavítame do tajomnej dedinky Hinamizawy, kde každú noc cikády plačú a dozvieme sa, aká tajomstvo ešte skrýva! Tentoraz sa musí Rika s pomocou svojich priateľov vzoprieť osudu! Podarí sa jej to?

Higurashi no Naku Koro ni Rei

Rok vydania: 2009
Počet epizód: 5
Dĺžka jednej epizódy: 24 minút

Tretíkrát sa ocitáme v dedine Hinamizawa.Lenže Rika sa ocitá sama a bez priateľov v novej Hinamizawě. Podarí sa jej nájsť cestu späť ku svojim priateľom?

Anketa

Páči sa Vám anime Higurashi no Naku Koro ni?

Áno (8)
100%

Nie (0)
0%

Celkový počet hlasov: 8

Higurashi no Naku Koro ni

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok