Úvod

O Japonsku sa vraví, že je krajinou vychádzajúceho slnka. Téma Japonska, jeho kultúry, histórie, geografie, bojových umení a anime je pre mnohých mladých ľudí zaujímavá. Japonská kultúra ako jedna z najstarších na svete vplývala na iné kultúry celého sveta. Dnešní ľudia preberajú japonský spôsob života do svojej každodennej reality.

Celá Ázia je pre nás unikátnou a exotickou zbierkou nám vzdialenej kultúry. Turistov fascinuje všetkým - odlišnými zvykmi počnúc, najnovšími výdobytkami technológie končiac. Japonsko už nie je tak málo navštevovanou krajinou. Tých cestovateľov, ktorých omrzeli staré známe destinácie, priláka na niečo úplne iné - skúmanie orientálnej kultúry. Rušné veľkomestá v kombinácii s pokojnými oblasťami, kde ľudia žijú v súlade s ich pokojnou filozofiou. Roboty a stroje, ktoré za vás spravia takmer všetko verzus domčeky zariadené v starom japonskom štýle.

Japonsko skrýva mnoho prekvapení – jedným z nich je aj fakt, ako rýchlo sa táto krajina stala jednou z najvyspelejších zemí sveta. Možno je to vďaka tomu, že celý systém je pretkaný pravidlami, ktoré všetci dodržujú. Na prvom mieste stojí dokonalý poriadok a presnosť vo všetkom, čo robia. Vďaka prísnej výchove sa odvíjajú ďalšie vlastnosti, ako poctivosť a rešpekt.