Elfen Lied

Počet kapitol: 24

Doporučný vek: 18+

Diclonius - zmutovaný homo sapiens, ktorý "Bol vybraný Bohom, aby zničil rod homo sapiens a tak stvoril nový svet". Jedna z mnoho poznávacích značiek dicloniov sú dva rohy na hlave. Sú niekoľkokrát silnejší ako ľudia, vďaka im "ďalším rukám", tiež zvaných "vektory". Ďalej majú istý "šiesty zmysel", všaka ktorému dokážu vycítiť výskyt jedinca "svojho druhu". Všetci dicloniovia majú svoju "Mitochondriálnu Evu". Je to čosi ako prvá žena, z ktorej sme vznikli. Ich "Evou" je najmocnejší zo všetkých dicloniov - Lucy. Tento druh ľudí je väznený a skúmaný v laboratóriu pod vedením odporného a bezcitného chlapa Kakuzawa. Testy, ktoré sú robené na diclonioch sú absolúnte nehumánne.
V jeden osudný deň sa Lucy rozhodne ujsť z laboratória. Popritom stihne zabiť vyše 20-člennú ochranku. Keď už stojí na útese a chystá sa skočiť, zasiahne ju strela, mierená do srdca. Avšak, strela minula jej srdce a zasiahla jej ľavú časť hlavy a tým akoby sa Lucy rozdvojila osobnosť.
Po pár hodinách doplaví voda Lucy na pevninu, no už sa stretávame s Lucyinou tzv. "druhou osobnosťou". Je z nej totálne pako a je čosi ako Chii z Chobits. Nevie ani jediné slovo...teda, okrem "Nyuu". Na pláži sú v tej chvíli aj dievča Yuka a chlapec Kouta - sú to bratranec a sesternica, no Yuka miluje Kouta už od detstva. Pýtajú sa Lucy na veĺa otázok, no ona stále iba "Nyuu! Nyuu! Nyuu!" a tak ju pomenujú po jedinom slove, ktoré vie povedať. Ubytujú ju u seba a vyzerá to tak, že ich vzájomné spolunažívanie bude dobré. No Lucyina zlá osobnosť len "spí"... 

Zdieľať na Facebooku

Anketa

Páči sa Vám manga Elfen Lied?

Áno (7)
100%

Nie (0)
0%

Celkový počet hlasov: 7

Elfen Lied

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok