Sword Art Online


 

Žáner: akčné, romantika, fantasy, hárem, sci-fi, RPG
Počet epizód: 25
Dĺžka jedného dielu: 24 minút

Tiež ste si už niekedy priali mať nadprirodzené schopnosti, mávať okolo seba mečom, alebo jednoducho snívali o tom stať sa hrdinom? Sword Art Online je hra, ktorá vám tento sen splní a hráči sa do nej môžu plne vžiť. A to doslova. Stačí si na hlavu nasadiť Nerve Gear, helmu, ktorá sa napojí na vaše nervové bunky a pošle vás priamo do deja hry. Keď chcete prestať hrať, stačí hru vypnúť a bezpečne sa opäť vrátite do reality. To si prinajmenšom myslí celý svet.
Píše sa rok 2022 a nová, špičková techonológia Nerve Gear bola vynájdená a ihneď aplikovaná do hry Sword Art Online. Bola už testovaná v beta verzii tisíckou ľudí a preto nikoho ani nenapadlo, že by mohlo ísť o podvod. Po otestovaní bolo rozhodnuté, že SAO môže ísť na trh, zaťiaľ len 10 000 kusov. Po týchto 10 000 kusoch sa len zaprášilo a všetci išli domov, aby svoj najnovší úlovok vyskúšali. Všetko je v poriadku do doby, než si pár ľudí všimne, že chýba voľba "Log out" (odhlásiť sa, teda vypnúť hru). Všetci sa domnievajú že to je len technická chyba a nelámu si s tým hlavu do doby, než si všetkých hráčov zavolá GM a povie im, že je vynálezca SAO a žiadny z hráčov hru neopustí, dokiaľ ju neodhrá. To by si ešte väčšina ľudí možno povedala "OK, to je výzva", ale potom GM príde s ďaľšou novinkou: Pokiaľ umriete v hre, alebo sa vám niekto v reálnom svete pokúsi Nerve Gear dať dole, Nerve Gear vám spáli mozog a zomriete. To už spustí poriadnu paniku a hráči sa musia sjednotiť, inak všetkých 10 000 ludí postupne zomrie.
Náš hlavný hrdina, Kirito, je jeden z 1000 beta testorov. Hovorí o sebe, že je "solo player" (sólový hráč) a málokedy hraje s niekým ďaľším. Hneď po tom, čo týto hrozné novinky zistí, si ide čo najviac vylepšiť svoje staty a zvýšiť svoj level, aby mohol byť jeden z najlepších hráčou. Postupom času ale zistí, že sám sa ďaleko nedostane a musí sa naučiť spoliehať aj na ostatných.

Zdieľať na Facebooku

Viac obrázkov na facebooku.

Anketa

Páči sa Vám anime Sword Art Online?

Áno (99)
96%

Nie (4)
4%

Celkový počet hlasov: 103

Sword Art Online

Super

Dátum: 16.09.2015 | Vložil: -=Houska11=-

Úplně nádherné anime.. dočkáte se tam ěkolika zábavných momentů, avšak celkový příběh je velmi dojemný a nádherný... musím uznat, že tak 3 - 7 díl mě moc nebavil, ale pak to začalo mít nějakou pointu. vlastně už ani nevím, co říct... hrozně jsem těm dvěma fandila a jsem ráda, že to takhle dopadlo :´)
(kvůli mírné zlouhavosti, jinak by byl plný počet ;))
9,5/10

Re:Super

Dátum: 29.08.2016 | Vložil: Admin (Kool)

Dakujem za nadhernu recenziu :3

SAO, ALO

Dátum: 20.12.2013 | Vložil: *DelioRa*

lenze pak by to nedavalo zmysel s tym ako zomreli i tak je zvlastne ze on to prezil a dostal sa v celku do real world no vpodstate by sa to skoncilo bez hlavy a paty...

SAO, ALO

Dátum: 21.04.2013 | Vložil: Shinigami

Tohle anime jsem viděla. Ze začátku vám může přijít velmi zajímavé, ale podle mě by bylo nejlepší, kdyby konec nastal už tím návratem do normálního světa. Alfheim Online tam už být podle mě nemuselo.

Pridať nový príspevok